Çetin Plastik Sanayi

Hakkında

Hakkımzda

Temiz bir dünya için üretiyoruz!

1988 yılında başlayan Çetin Plastik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin hikayesi bugün İstanbul Arnavutköy’de 15.000 metrekare kapalı alanda yer alan modern fabrikada büyüyerek devam ediyor. Evsel temizlik gereçleri ve endüstriyel temizlik ekipmanları üretiminde öncü konumda olan Çetin Plastik; Flora ve Flosoft markaları altında 600’ün üzerinde ürün çeşidi ile pazarda güçlü bir şekilde yer alıyor. Üretimden gelen gücünü Ar-Ge çalışmalarıyla destekleyen ve böylece birçok ürün için tasarım tescil ve faydalı model belgeleri alan Çetin Plastik, Flora ve Flosoft markaları ile yurtiçinde olduğu kadar ihracat pazarlarında da öne çıkıyor. Yerli üretimin büyümesi, yeni istihdam alanları sağlama ve Türkiye ekonomisine katkı sağlama hedefine odaklanıyor. Pazarda bazı ürünler adını doğrudan Flora ve Flosoft’tan alıyor. Her iki marka da üretim kalitesi, pazara sunulan yeni ürün çeşitliliği ile birlikte müşteri memnuniyeti konusunda lider konumda. Fabrikada üretilen 300’den fazla ürün periyodik olarak TSE normları uygunluk testlerinden geçiriliyor. Uluslararası gözetim firmalarınca sağlanan Reach Pass, Cadmium Free ve Skin Contact gibi sağlığa zararlı malzeme içermeme testlerini de başarıyla sağlayan Çetin Plastik; Bureau Veritas tarafından belgelendirilen ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile yönetiliyor. Türkiye’nin yanısıra dünyada 5 kıtaya ihracat yapan Çetin Plastik; ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, İsrail, Çin, Japonya, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Arjantin, Peru, Venezuella, Rusya, Ukrayna, Pakistan, Fas, Angola, Mauritius Adaları gibi 90’dan fazla ülkeye ulaşıyor. “Ürünlerimizin ulaştığı her mekan daha temiz, daha güzel ve daha mutlu! Daha temiz bir dünya için üretmeye devam ediyoruz…”

Hakkımzda
Temiz bir dünya için üretiyoruz!
Kalite Politikamız

Beklentileri karşılamak

Politikamız; temizlik gereçleri sektöründeki bilimsel, teknik ve sektörel gelişmeleri takip ederek ve değerlendirerek kendisini sürekli geliştirmek, müşterilerinin beklentilerini gerçekleştirmektir. Bu amaçla müşterinin ihtiyacının ve ÇETİN Plastik’ten beklentilerinin tam olarak anlaşılması, müşteri ile karşılıklı mutabakat sağlanması ve verilen sözlerin tutulması ana prensiptir. Bu prensibin uygulamaya geçmesi için sistematik yöntemler uygulanmakta ve çalışanların katılımı sağlanmaktadır. Şirket içi çalışan performans ve memnuniyetini arttırmaya yönelik faaliyetlerle çalışanlarımızın, kuruluşun kalite hedeflerine ulaşmasında tam olarak yer alabileceği bir iç ortam yaratırken, müşteriler, paydaşlar ve alt yüklenicilerle de iletişim kanallarını tarif ederek bu iletişimin hatasız yönetimini sağlamak. ISO 9001:2015 gereksinimlerine uygun, güvenli, kaliteli ve yenilikçi hizmet anlayışı ile müşterilerimizin ve tüm ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentilerine yönelik değer yaratmakta temel politikamız. Şirketimizde kalite sisteminin kurulması süreci ile birlikte kapsam dâhilinde yer alan tüm alanlarda muhtemel risklerin belirlenmesi, değerlendirilmesi standarda uygun kontrollerle eşleştirilerek kabul edilebilir seviyeye getirilmesi amaçlanmakta ve risk değerlendirme prosedürünün uygulanmasıyla kurum içinde kalite sisteminin canlı tutulması takip edilmektedir. Üründe sıfır hataya yönelmek, üretilen ürünlerin zamanında, kaliteli ve güvenilir şekilde müşteriye ulaşmasını sağlamak, Müşteri memnuniyeti ve rekabet gücü sağlamak; müşteri şartlarına, yasal şartlara ve standartlara uygun üretim gerçekleştirmek; mevcut hedefler doğrultusunda çalışarak firmayı ve kalite yönetim sistemini sürekli iyileştirmek ve çevreyi korumak ana hedeflerimizdir.

Kalite Politikamız
Beklentileri karşılamak
Çevre Politikamız

Sağlık ve Hijyen

Çetin Plastik, ev, ofis ve birçok yaşam alanında temizliği, hijyeni sağlayan yardımcı ürünler geliştiriyor. ‘Temiz bir dünya için!’ sloganı ile milyonlarca mekanda kullanılan Flora ve Flosoft markalı ürünler üretiliyor. Bunu yaparken çevreye ve topluma karşı saygılı davranmayı kurumsal değerleri arasında kabul ediyor. Bu yüzden üretimde geri dönüşüm verimliliği yüksek, en kaliteli hammaddeleri tercih ediyor; bugünün ihtiyaçlarını karşılarken gelecek nesillere bırakacağı dünyaya karşı sorumluluk bilincini açık tutuyor. Bugün gelişmiş dünyada genel kabul olarak öne çıkan sürdürülebilirlik tanımını benimseyen Çetin Plastik; doğal kaynakların ve enerjinin verimli kullanımı, emisyonların düşük tutulması, atıkların etkin yönetimi, çevreye uyumlu ürün ve teknoloji geliştirmeyle ilgili çalışmalara önem veriyor. Şirket olarak üretimin çevresel etkilerini azaltma amaçlı yatırımları bir maliyet unsuru olarak görmeyen Çetin Plastik, verimlilik arttırıcı projeleri dikkate alıyor. Enerji tüketiminde verimliliği önceleyen şirket, hammadde kullanımı konusunda da en verimli formüllerle kaynakların doğru kullanımını sağlıyor.

Çevre Politikamız
Sağlık ve Hijyen

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Katalog